O nás: příběh aplikátoru spárovací hmoty

as-0111-retusNápad na naši spárovací pistoli vznikl přibližně v roce 2003 na chalupě našeho kamaráda Radka.

Během několika víkendů strávených ručním spárováním obvodové zdi jsme tehdy přišli se spoustou tipů, jak tento zdlouhavý proces vylepšit, ale tento jsme jako jediný přivedli k životu.

První prototypy spárovací pistole

Náš záměr byl prostý: zrychlit a zjednodušit monotónní a zdlouhavé ruční spárování. O několik náčrtů později jsme už neměli daleko k prvním prototypům. Varianta sáčku či pytle na "zdobení perníčků" se rychle ukázala jako slepá ulička a přišla na řadu technická řešení. Svařenec násypky byl (tenkrát ještě z obyčejného plechu) hotový za jedno odpoledne, ale šneková hřídel, její parametry a to celé v kombinaci se strukturou a zrnitostí spárovací směsi byla už záležitost mnoha nejen odpoledních seancí plných pokusů a omylů.

První úspěchy poté přinesly také myšlenku na skutečnost, že tuto operaci zcela jistě řeší i spousta dalších řemeslníků a kutilů. A odtud už byl jen krůček k řekněme "podnikatelskému záměru".

V jednoduchosti je krása

37Od samého počátku nám ovšem bylo jasných několik podstatných faktů. Přístroj musí být především:

  • jednoduchý,
  • dobře rozebíratelný,
  • snadno omyvatelný,
  • a jeho údržba zvládnutelná takřka kýmkoliv.

A to vše jak na chalupě, tak například ve sklípku či na větší stavbě.

Otestováno řemeslníky a kutily

Po asi půlročním vývoji přišel čas zapůjčit první sérii, tehdy už nerezových prototypů, několika našim známým řemeslníkům a kutilům. Jejich zpětná vazba, jak často s nadsázkou vzpomínáme, byla mnohem víc než státní technická zkušebna.

"Zdobítko na maltu" poté dostalo i svůj oficiální název aplikátor spárovací hmoty a v roce 2013 jsme spustili náš první e-shop. Jeho sortiment jsme v průběhu let postupně rozšiřovali a stále rozšiřujeme, takže kromě hlavního produktu u nás najdete i řadu příslušenství a doplňků jako například:

Co říci závěrem? Snad jen, že je velmi příjemné sledovat, jak se náš původně víkendový nápad podílí na tolika krásných realizacích starých i nových staveb. Několik ukázek můžete mimochodem vidět i v našich referencích. Při pohledu na výsledná díla nás hřeje dobrý pocit nad otázkou "Jak by to asi dělali bez něj?"

Všem našim přátelům, kteří se na vzniku aplikátoru spárovací hmoty podíleli, tímto moc děkujeme. A velký dík patří i našim zákazníkům. Díky vám můžeme tento nápad a náš e-shop dále rozvíjet.